Приветствую Вас Гость
Воскресенье
05.05.2024
16:17

association.at.ua

Ассоциация "Поддержки ЖК, ЖСК и ОСМД"

Меню сайта
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Президент Украины
Верховная Рада
Министерство
Харьков
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Sign up for OKPAY and start accepting payments instantly.

 

СКАЧАТЬ ТИПОВОЙ УСТАВ ЖК

 СТАТУТ ЖИТЛОВОГО КООПЕРАТИВУ 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Житловий кооператив «НАЗВА» (далі «Кооператив») - юридична особа, утворена фізичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування. Кооператив створений на базі житлово - будівельного кооперативу «НАЗВА», та є правонаступником усіх його прав та обов'язків.

1.2. Кооператив створено та функціонує на підставі Конституції України,Законів України «Про об'єднання громадян», інших нормативно-правових актів у відповідній сфері.

1.3. Кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс,розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням. Кооператив має право від свого імені укладати угоди.

1.4. Кооператив не несе відповідальності за зобов’язаннями його членів.

1.5. Місце знаходження Кооперативу ИНДЕКС, МІСТО, ВУЛИЦЯ, № БУДИНКА

1.6. Повне найменування Кооперативу житловий кооператив «НАЗВА»

1.7. Скорочене найменування кооперативу ЖК «НАЗВА»

 

2. МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ КООПЕРАТИВУ

 

2.1. Метою діяльності кооперативу є задоволення економічних, соціальних та інших потреб кооперативів на основі поєднання їх особистих та колективних інтересів, поділу між ними ризиків, витрат і доходів, розвитку їх самоорганізації, самоуправління та самоконтролю.

2.2. Кооператив є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами кооперативу.

2.3. Основними завданнями кооперативу є:

  • підвищення життєвого рівня членів кооперативу, захист їх майнових інтересів і соціальних прав.
  • забезпечення внутрішньо квартирного поточного ремонту або сплачення вартості ремонту, якщо необхідність в його проведенні викликана пошкодженнями частин будинку, інженерного обладнання чи пов'язана з капітальним ремонтом будинку бо його конструктивних частин.
  • забезпечення виконання членами  кооперативу вимог правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями.

 

3. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ ДЕРЖАВАЮ І КООПЕРАТИВОМ.

 

3.1. Держава гарантує додержання прав і законних інтересів кооперативу та його членів, максимально сприяє розвитку і зміцненню їх господарської самостійності.

3.2. Кооператив взаємодіє з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в питаннях надання послуг з метою зниження рівня безробіття, розв'язання інших економічних і соціальних проблем.

З.З. Власність кооперативу є недоторканною, перебуває під захистом держави і охороняється законом. Забороняється використання майна кооперативу на цілі, не пов'язані з їх статутною діяльністю.

3.4. Держава не відповідає за зобов’язаннями кооперативу, а кооператив не відповідає за зобов’язаннями держави.

3.5. 3абороняється втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування у фінансово - господарську та іншу діяльність кооперативу, крім випадків, прямо передбачених законом.

3.б. Збитки, завдані кооперативу внаслідок виконання рішень органів державної влади, органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб, а також внаслідок невиконання чи неналежного виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування передбачених законодавством обов'язків щодо цієї організації, підлягають відшкодуванню у встановленому порядку. Спори з питань відшкодування збитків вирішуються у судовому порядку.

3.7. Контроль за діяльністю кооперативу здійснюють відповідні органи державної влади в межах компетенції, встановленої законом.

 

4. ЧЛЕНСТВО В КООПЕРАТИВІ

 

4.1. Членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу.

4.2. Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла 16 - річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності.

4.3. Кооператив зобов'язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство.

4.4. Вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом.

4.5. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу.

4.6. Членство в кооперативі припиняється у разі:

  • Добровільного виходу з нього.
  • Несплати внесків у порядку, визначеному статутом кооперативу.
  • Смерті члена кооперативу - фізичної особи.
  • Припинення діяльності кооперативу.
  • Ліквідація члена кооперативу - юридичної особи.

4.7.Виключення з членів кооперативу може бути оскаржене до суду.

4.8. У разі відмови власника квартири вступити в кооператив між кооперативом і власником укладається угода про спільне володіння будинком та дольову участь у витратах на його утримання.

4.9. У разі відмови власника квартири вступити в кооператив або відмови на укладення угоди про дольову участь у витратах - кооператив має право звертання до суду для стягнення платежів на утримання та ремонт житлового будинку та при будинкової території.

 

5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНА КООПЕРАТИВУ

5.1.Член кооперативу має право:

  • Брати участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління.
  • Користування послугами кооперативу.
  • Вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб.
  • Звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитаннями пов'язаними з членством у кооперативі,діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.

5.2. 0бов'язками члена кооперативу є:

  •  Додержання статуту кооперативу.
  •  Виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу.
  •  Виконання своїх зобов’язань перед кооперативом.
  •  Сплата визначених статутом кооперативу внесків у розмірі, встановленому загальними зборами, з урахуванням реальних витрат.
  •  Виконання вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями.
  •  Утримання квартири, жилого або нежилого приміщення, що перебуває у його власності, в належному технічному стані за власний рахунок.
  •  Сплата внесків на утримання, експлуатацію та капітальний ремонт будинку, який належить кооперативу та при будинкової території.

 

6. ВИЩИЙ ОРГАН УПРАВЛІННЯ КООПЕРАТИВУ

 

6.1. Вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить:

  • Затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу.
  • Утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу.
  • Заслуховування звітів його органів управління і органів контролю.
  • Визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв.
  • Визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу.
  • Визначення розмірів оплати праці голови правління та найманим працівникам згідно кошторису.
  • Затвердження річного звіту та балансу кооперативу, кошторисів витрат.
  • Затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.
  • Припинення рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном.
  • Утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників.
  • Прийняття рішення про вступ кооперативу до кооперативних об'єднань.
  • Прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію кооперативу.
  • Розгляд скарг на дії членів Правління і ревізійної комісії кооперативу.
  • Вирішення інших питань, пов'язаних з діяльністю кооперативу.

6.2. Чергові загальні збори членів кооперативу скликаються правлінням або головою кооперативу у разі потреби, але не рідше одного разу на рік.

6.3. Про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів члени кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів до визначеного строку їх проведення.

6.4. Позачергові загальні збори членів кооперативу скликаються на вимогу:

  • Не менше третини його членів.
  • Спостережної ради.
  • Ревізійної комісії ( ревізора).
  • Органу управління кооперативу, членом якого він є.

6.5. Позачергові загальні збори членів кооперативу повинні бути скликані протягом 20 днів з дня надходження такої вимоги. У разі незабезпечення правлінням ( головою ) кооперативу скликання позачергових загальних зборів вони можуть бути скликані особами, які вимагали їх скликання, протягом наступних 20 днів.

6.6. У разі коли з організаційних причин (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів кооперативу) проведення загальних зборів членів кооперативу неможливе, можуть бути скликані збори уповноважених кооперативу.

6.7. Якщо в кооперативі є 60 і більше членів, то замість загальних зборів можуть скликатись збори уповноважених. Уповноважені обираються по одному від 10 членів кооперативу строком на 5 років на загальних зборах членів кооперативу.

6.8. 3агальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів, а збори уповноважених - за наявності не менше двох третин уповноважених.

6.9. Кожний член кооперативу чи уповноважений кооперативу має один голос, і це право не може бути передано іншій особі.

6.10. Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу про прийняття, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об'єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів (уповноважених) кооперативу, присутніх на його загальязанняязання інших економічних і соціальних проблем.

б.11. Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу приймаються відкритим або таємним голосуванням.

 

7. ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КООПЕРАТИВУ

 

7.1. Правління кооперативу є виконавчим органом, підзвітним загальним зборам.

7.1.1. Правління обирається загальними зборами членів кооперативу з числа членів в кількості не менше 3 осіб строком на 5 років.

7.1.2. Правління кооперативу обирає із своїх членів голову та його заступників.

7.1.3 Члени правління виконують свою роботу на громадських засадах, якщо загальні збори не приймуть рішення про оплата їх праці.

7.2. Виконавчий орган підзвітний вищому органу управління кооперативу і несе перед ним відповідальність за ефективність роботи кооперативу.

7.3.У кооперативі, до складу якого входить менше ніж 10 членів, обирається лише голова кооперативу.

7.4. Виконавчий орган кооперативу:

  • Здійснює управління кооперативом у період між загальними зборами членів кооперативу, забезпечує виконання їх рішень, а також додержання членами кооперативу вимог чинного законодавства України.
  • Укладає угоди між кооперативом та іншими особами.
  • Діє від імені кооперативу в межах, передбачених статутом кооперативу.
  • Забезпечує надходження від членів кооперативу вступних та пайових внесків на утримання, експлуатацію та капітальний ремонт будинку (будинків) та при будинкової території.
  • Забезпечує складання планів, кошторисів і звітів.
  • Звітує перед загальними зборами за підсумком річної діяльності кооперативу.
  • Готує та забезпечує проведення загальних зборів членів кооперативу.
  • Забезпечує ведіння діловодства, бухгалтерського і статистичного обліку і звітності кооперативу.
  • Організація обслуговування та ремонт будинку.
  • Вирішення інших питань, пов'язаних з діяльністю кооперативу, за винятком віднесених до компетенції загальних зборів.

7.5. 3асідання правління кооперативу скликаються головою кооперативу в міру необхідності, але не рідше одного разу в квартал.

7.6. 3асідання можуть скликатися також на вимогу будь - якого з членів правління або ревізійної комісії.

7.7. Рішення правління приймаються простою більшістю голосів.

7.8. Голова правління підзвітний правлінню і обирається терміном не більш ніж на 5 років.

7.8.1. Голова правління керує діяльністю кооперативу, забезпечує виконання рішень загальних зборів членів кооперативу та рішень правління кооперативу.

7.8.2. Голова правління підписує від імені кооперативу платіжні документи.

7.8.3. Голова правління розробляє і виносить на затвердження загальних зборів членів кооперативу положення про обов'язки найманих працівників кооперативу та про оплату їх праці.

7.8.4. Голова правління діє без довіреності від імені кооперативу, укладає в межах своєї компетенції угоди, розпоряджується коштами кооперативу відповідно до затвердженого кошторису.

7.9. 3а рішенням загальних зборів членів кооперативу правління кооперативу може наймати виконавчого директора для оперативного управління діяльністю кооперативу.

7.10. Виконавчий директор виконує свої функції на умовах контракту, який укладає з ним правління кооперативу та виконує функції, делеговані йому правлінням кооперативу.

7.11. Виконавчий директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього обов'язків, визначених контрактом.

7.12. Трудові відносини в кооперативі регулюються Законом У країни «Про об'єднання Громадян», законодавством про працю та правилами внутрішнього розпорядку.

7.13. Кооператив самостійно визначає форми і систему оплати праці своїх членів і найманих працівників з урахуванням вимог, встановлених законодавством.

7.14. Кооператив гарантує своїм членам та найманим працівникам оплату праці, відповідно до фаху, кваліфікації та особистого трудового внеску, належні умови праці, а також забезпечує соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.

7.15. 3а рішенням загальних зборів членів кооперативу працівникам кооперативу можуть надаватися додаткові пільги соціального захисту за рахунок доходу кооперативу.

7.16. Кооператив забезпечує додержання встановлених відповідно до законодавства вимог з охорони праці, техніки безпеки.

7.17. Кооператив несе відповідальність за шкоду, заподіяну здоров'ю членів кооперативу - фізичних осіб, найманих працівників внаслідок виконання своїх службових обов'язків, відповідно до закону.

 

8. СПОСТЕРЕЖНА РАДА КООПЕРАТИВУ

 

8.1. Спостережна рада кооперативу здійснює контроль за додержанням статуту кооперативу та за діяльністю виконавчого органу управління кооперативу.

8.2. Спостережна рада кооперативу обирається з числа членів кооперативу на загальних зборах кооперативу у кількості 3-5 чоловік, які працюють у раді на громадських засадах.

8.3. Спостережна рада кооперативу підзвітна загальним зборам членів кооперативу.

8.4. До складу спостережної ради кооперативу не можуть входити члени правління чи члени ревізійної комісії (ревізор) кооперативу.

8.5. Повноваження членів спостережної ради кооперативу можуть бути достроково припинені за рішенням загальних зборів членів кооперативу.

 

   [1]...[2]