Приветствую Вас Гость
Воскресенье
19.05.2024
00:47

association.at.ua

Ассоциация "Поддержки ЖК, ЖСК и ОСМД"

Меню сайта
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Президент Украины
Верховная Рада
Министерство
Харьков
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

 

9. РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ КООПЕРАТИВУ

 

9.1. Для контролю за фінансово-господарською діяльністю кооперативу обирається ревізійна комісія.

9.2. Ревізійна комісія підзвітна загальним зборам членів кооперативу і обирається загальними зборами з числа членів кооперативу у кількості не менше 3 осіб на років. Членами ревізійної комісії не можуть бути члени правління чи його спостережної ради.

9.2.1. Ревізійна комісія здійснює контроль за дотриманням членами правління кооперативу і членами кооперативу законодавства з питань діяльності кооперативу і статуту кооперативу.

9.3. Перевірки результатів фінансово-господарської діяльності кооперативу проводяться ревізійною комісією за власною ініціативою не рідше одного разу на рік, а також за рішенням загальних зборів чи на вимогу не менш як 10 % членів кооперативу.

9.4. На вимогу ревізійної комісії надаються будь-які матеріали, бухгалтерські та інші документи, а також пояснення посадових осіб кооперативу.

9.5. Ревізійна комісія складає висновок за річними звітами про результати діяльності кооперативу та повідомляє про це членів кооперативу на загальних зборах.

9.6. Члени правління і члени ревізійної комісії кооперативу, які винні в порушенні законодавства чи статуту або завдали шкоди інтересам держави, кооперативу та громадян чи не справляються зі своїми обов'язками, можуть бути достроково відкликані за рішенням загальних зборів членів кооперативу.

9.7. Члени правління та члени ревізійної комісії, які завдали своїми ділами шкоди кооперативу, несуть перед ним матеріальну відповідальність в установленому законом порядку.

 

10. МАЙНО КООПЕРАТИВУ ТА ДЖЕРЕЛА ЙОГО ФОРМУВАННЯ

 

10.1. Для досягнення мети своєї діяльності кооператив набуває та використовує майно, фінансові та інші ресурси.

10.2. Джерелами формування майна кооперативу є:

  •  Вступні, членські та цільові внески його членів, паї та додаткові паї.
  •  Майно, добровільно передане кооперативу його членами.
  •  Інші надходження, не заборонені законодавством.

10.3. Кооператив є власником будівель, грошових та майнових внесків його членів, а також майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.

10.4. Володіння, користування та розпорядження майном кооперативу здійснюють органи управління кооперативу відповідно до їх компетенції, визначеної статутом кооперативу.

 

11. ФОНДИ КООПЕРАТИВУ

 

11.1. Для забезпечення статутної діяльності кооператив формує пайовий, резервний неподільний та спеціальний фонди.

11.1.1. Пайовий фонд - майно кооперативу, що формується за рахунок паїв (у тому числі одатково) членів та асоційованих членів кооперативу.

11.1.2. Спеціальний фонд створюється за рахунок цільових внесків членів кооперативу та інших передбачених законом надходжень для забезпечення його статутної діяльності і використовується за рішенням органів управління кооперативу.

11.1.3. Неподільний фонд створюється в обов'язковому порядку і формується за рахунок вступних внесків та відрахувань від доходу кооперативу. Цей фонд не може бути розподілений між членами кооперативу.

11.1.4. Резервний фонд створюється за рахунок відрахувань від доход) кооперативу,перерозподілу неподільного фонду, пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та рахунок інших не заборонених законом надходжень для покриття можливих витрат (збитків).

 

12. ПАЇ ЧЛЕНІВ КООПЕРАТИВУ.

 

12.1. Пай кожного члена кооперативу формується за рахунок разового внеску або часток протягом певного періоду. Майнові внески оцінюються у грошовій формі.

12.2. Розмір паю члена кооперативу залежать від фактичного його внеску до пайового фонду.

 

13. ЗЕМЛЯ КООПЕРАТИВУ

13.1. Земля кооперативу складається з земельної ділянки, наданої йому в постійне безстрокове користування.

 

14. ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ КООПЕРАТИВУ

 

14.1. Кооператив визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування.

14.2. Кооператив самостійно розробляє програми ї плани економічного, соціального розвитку; розглядає і затверджує їх на загальних зборах членів кооперативу.

14.3. Кооператив має право проводити будь-яку господарську діяльність, передбачену статутом і не заборонену законом.

14.4. 0податкування, облік і звітність у кооперативі здійснюються у порядку, передбаченому законодавством.

 

15. ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ КООПЕРАТИВУ

 

15.1. Кооператив надає послуги за тарифами, встановленими самостійно, а у випадках, передбачених законом, - за державними цінами і тарифами.

 

16. ДОХІД КООПЕРАТИВУ

16.1. Дохід кооперативу формується з надходжень від господарської .діяльності після покриття матеріальних і прирівняних до них витрат та витрат на оплату праці найманих працівників.

16.2. Дохід розподіляється на:

  •  сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) до відповідних бюджетів.
  •  покриття збитків.
  •  проведення відрахувань до фондів кооперативу.
  •  кооперативні виплати.

 

17. РЕОРГАНІЗАЦІЯ КООПЕРАТИВУ

 

17.1. Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) кооперативу у порядку, визначеному законодавством.

 

18. ЛІКВІДАЦІЯ КООПЕРАТИВУ

 

18.1. Кооператив ліквідується:

  • За рішенням загальних зборів членів кооперативу або зборів уповноважених.
  • За рішенням суду.

18.2. Ліквідація кооперативу здійснюється комісією, призначеною органом, який прийняв рішення про його ліквідацію. Цим же органом визначається порядок діяльності ліквідаційної комісії.

18.3. С дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління кооперативом.

18.4. Ліквідаційна комісія зобов'язана провести роботу, пов'язану із стягненням дебіторської заборгованості кооперативу і виявленням претензій кредиторів (з повідомленням останніх про ліквідацію кооперативу), встановити порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для за явлення претензій кредиторам, який не може бути меншим ніж два місяці з дня публікації інформації про ліквідацію кооперативу.

18.5. Ліквідаційна комісія проводить ліквідацію кооперативу у порядку, встановленому законом.

18.6. Майно кооперативу, що залишилося після задоволення вимог кредиторів  кооперативу, здійснення виплат членам кооперативу паїв та виплат на паї, кооперативних і виплат, оплати праці, розрахунків з кооперативним об'єднанням, членом якого він є, І розподіляється між членами кооперативу у порядку, визначеному статутом.

18.7. Майно неподільного фонду не підлягає поділу між його членами і передається за  рішенням ліквідаційної комісії іншій (іншим) кооперативній організації (кооперативним організаціям). При цьому у рішенні повинні бути визначені напрями використання зазначеного майна.

СКАЧАТЬ УСТАВ ЖК

  [1]...[2]